ورود به سایت
 • نقشه سایت نقشه سایت
 • وضعیت آب و هوا
  سرعت باد: ENE 18kph
  نقطه شبنم: ° 2
  رطوبت: ° 54%
  شاخص ماورای بنفش: 1
  میدان دید: 8.0kph
  فشار: 29.98in
  احتمال بارش باران: 50%
  نمایش وضعیت آب و هوا این شهر
  11°c
 • اوقات شرعی
  امروز 14 فروردین 1399
  اوقات شرعی به افق مشهد
  اذان صبح: 04:50
  طلوع خوردشید: 06:16
  اذان ظهر: 12:35
  غروب خورشید: 18:55
  اذان مغرب: 19:13
  نیمه شب شرعی: 23:52

  01:04:21 مانده به اذان صبح
  چهارشنبه 13 فروردین سال 1399
  9 شعبان 1441
  Wednesday, April 1, 2020
تعداد بازدید: 77
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
مراسم تودیع و معارفه مدیران انتقال خون خراسان رضوی برگزار شد


مراسم تودیع و معارفه مدیران انتقال خون خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی دکتر پیمان عشقی مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در اولین سفر استانی خود برای شرکت در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی حضور پیدا کرد

دکتر عشقی با اشاره به کیفیت بالای پلاسمای تهیه شده در ایران و ارسال آن به کشور‌های خارجی برای تولید دارو و بازگشت به کشور، بر لزوم ساخت پالایشگاه پلاسما در ایران تاکید کرد.

وی افزود: وجود آستان قدس و مجموعه توانمندی‌های موجود در خراسان رضوی برای ساخت پالایشگاه پلاسما در این استان قابل توجه است.وی  در ادامه اضافه کرد: شاخص درصد رشد اهدای خون در کشور از سال ۹۵ کاهش یافته و در خراسان رضوی از سال ۹۶ کاهش یافته که از ۵ به ۲۵ رسیده است.

وی یاد آور شد: آرزو می‌کنم اولین پالایشگاه پلاسمای منطقه در استان خراسان رضوی با حمایت آستان قدس و به نام امام رضا ایجاد شود و خون پاک ایرانیان تبدیل به دارو و نجات بخش جان انسان‌ها در منطقه شود.

وی به تغییر سیاست سازمان در دریافت پلاسما به صورت مستقیم از اهدا کنندگان اشاره کرد و افزود: با توجه به کمبود منابع انسانی، منابع مالی و فضا تصمیم گرفتیم فعلا بر فعالیت همیشگی خود یعنی دریافت خون کامل و پلاکت از اهدا کنندگان تمرکز کنیم.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران از کسری بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی این سازمان خبر داد و اظهار کرد: اختصاصی شدن درآمد‌های انتقال خون درخواست اصلی ما از نهاد‌های قانون‌گذار است، زیرا این درآمد‌ها وارد خزانه شده و کمتر از نصف آن به ما داده می‌شود که این موضوع باعث کسری بودجه در پایان سال است.

وی "مسائل مالی، خستگی نیروی انسانی و مدیران ذیربط" را بر کاهش شاخص اهدای خون در خراسان رضوی موثر دانست و ادامه داد: این مسائل ضمن اینکه برای کسب رضایتمندی نیروی انسانی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود، باید بررسی و در خصوص رفع آنها تدبیری اندیشیده شود.

مدیرکل پیشین انتقال خون خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: کارکنان پرتلاش سازمان انتقال خون در این استان با وجود مشکلات بسیار تاکنون ۴۶۰ هزار کیسه پلاسمای خون تولید کرده‌اند که اقدامی بزرگ در حوزه انتقال خون محسوب می‌شود.دکتر حمیدرضا اسلامی افزود: با وجود حیاتی بودن فعالیت سازمان انتقال خون، این نهاد با مشکلات عدیده ای روبرو است و جایگاه آن از نظر بودجه و اداری در کشور مناسب به نظر نمی‌رسد وی تاکید کرد: اختصاصی شدن درآمدهای سازمان انتقال خون گامی موثر در رفع مشکلات گریبانگیر این سازمان است.

در این مراسم از خدمات دکتر حمیدرضا اسلامی تقدیر و دکتر مجید عبدالهی به عنوان مدیرکل جدید انتقال خون خراسان رضوی معرفی شد.​


آمار سایت

 $Resources:Parnian.Portal.Webparts.Analytics.2013V1, Webpart_Name;

بازدید امروز : 13
بازدید های دیروز:543
مجموع بازدید ها:198236
مجموع بازدید کنندگان:509

" اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال"

طراحی پورتال سازمانی با parnianportal