ورود به سایت
 • نقشه سایت نقشه سایت
 • وضعیت آب و هوا
  سرعت باد: ENE 18kph
  نقطه شبنم: ° 2
  رطوبت: ° 54%
  شاخص ماورای بنفش: 1
  میدان دید: 8.0kph
  فشار: 29.98in
  احتمال بارش باران: 50%
  نمایش وضعیت آب و هوا این شهر
  11°c
 • اوقات شرعی
  امروز 8 خرداد 1399
  اوقات شرعی به افق مشهد
  اذان صبح: 03:33
  طلوع خوردشید: 05:17
  اذان ظهر: 12:29
  غروب خورشید: 19:41
  اذان مغرب: 20:02
  نیمه شب شرعی: 23:37

  00:32:34 مانده به طلوع خوردشید
  پنج شنبه 8 خرداد سال 1399
  5 شوال 1441
  Thursday, May 28, 2020
تعداد بازدید: 62
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
اطمینان مردم به سازمان انتقال خون با ارزش ترین سرمایه است

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در پيام نوروزي خود سال 1398 را سالی دشوار برای سازمان انتقال خون خواند و از اعتماد و همراهی همیشگی مردم با وجود همه ی فراز و نشیب ها قدردانی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون، دکتر پیمان عشقی در پيام نوروزي خود كه در قالب ویدیویی به مناسبت آغاز سال نو ضبط و پخش شد در سخناني گفت: پروردگار ما خالق ما، مقلب القلوب و محول الاحوال است و خون را سبب علقه و عاطفه بین انسان ها قرار داده است و او را شاکریم که سازمان انتقال خون ایران واسط این عاطفه ها از طریق خون است.

 

وي در ادامه با بیان اینکه سالي را كه پشت سرگذاشتيم، سال پرفراز و نشيبي بود افزود:سال 1398 را سخت شروع کردیم و سخت تر به پایان رساندیم چرا که با سیل شروع شد، زلزله هایی رخ داد، آلودگی شدید هوا را تجربه کردیم، شوک بنزین مردم را دل نگران کرد، شاهد حوادثی تلخ بودیم که حتی ممکن بود به تنش های سیاسی و نظامی منجر شود و در نهایت نیز با بحران کرونا  رو به رو هستیم.

 

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با بيان اينكه علی رغم همه این شرایط مردم هیچگاه هموطنان و بیماران چشم انتظار در بیمارستان را تنها نگذاشته اند ادامه داد: مردم همواره به سازمان انتقال خون که همواره معتمد آنها بوده ، هست و خواهد بود اطمینان کرده اند و هرگاه از آنان کمک خواسته ایم سازمان انتقال خون را لایق همراهی خود دانسته اند.

 

دکتر عشقی خود را خادم همه ی ایرانیان و شهروندان کشور برشمرد و اظهار داشت:از طرف خود و همه ی همکارانم از ملت انسان دوست و خونگرم ایران تشکر می کنم.

 

وي همچنين گفت: در بحران کرونا مشکلاتی پیش آمد و اکنون که پایان سال است ممکن است ذخایر خون کشور دچار کمبود شود هرچند که در سه هفته پایانی سال تمام نیاز های خون بیماران اورژانسی، بیماران خاص، بیماران تالاسمی و مبتلا به سرطان، زایمان ها، تروما ها و تصادفات به صورت صد درصدی تامین شد.

 

مدیرعامل سازمان انتقال خون اظهار داشت: ذخایر فعلی سازمان انتقال خون کافی است اما این احتمال وجود دارد که با محدودیت هایی مواجه شویم لذا از همه مردم ایران تقاضا مندم چنانچه در یک ماه گذشته با بیمارانی که سرما خورده اند یا تب، سرفه و یا بدن درد داشته اند تماس نداشته اند و اگر از خانه بیرون می آیند حتما اهدای خون را فراموش نکنند.

 

دکتر عشقی در بخش ديگري از پيام نوروزي خود گفت: نگران برخی شایعات مندرج در فضای مجازی نباشید چرا که اهدای خون سبب ابتلا به کرونا نخواهد شد و در تمام مراکز اهدای خون استانداردهای بهداشتی و عملکردی بین المللی رعایت شده و  تمامی تجهیزات بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وي با بیان اینکه پس از منازل، مراکز اهدای خون از بسیاری از اماکن شهر امن تر است ادامه داد: هیچ کس با اهدای خون دچار ضعف ایمنی نخواهد شد.

 

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه اهداکنندگان خون نباید نگران تراکم و ازدحام جمعیت در مراکز اهدای خون باشند،تصريح كرد: با مراجعه به سامانه اینترنتی نوبت دهی اهدای خون می توانید زمانی را انتخاب کنید که مراکز خلوت و عاری از تراکم باشد و حتی فاصله تخت های اهدای خون و صندلی های انتظار نیز به گونه ای تنظیم شده است تا ایمن ترین شرایط ایجاد شود.

 

دکتر عشقی با اشاره به ضروری بودن اهدای خون و نجات جان انسان ها اظهار داشت: برای نجات جان همنوعان گاهی خروج از خانه اگر مسئولین مربوطه اعلام فراخوان کنند ضرورت می یابد.

 

وي همچنین با یادآوری اینکه پلاکت فرآورده ای است که به صورت جدی مورد نیاز بیماران سرطانی و در حین شیمی درمانی است خاطر نشان ساخت: از همه اهداکنندگان خون خواهشمندم که در طول تعطیلات نوروز خود را آماده ی اهدای پلاکت کنند چرا که طول عمر این فرآورده کوتاه و تنها سه روز است.

 

وی در پایان ابراز امیدواری که سالی نیک در پیش روی همه ی مردم شریف ایران باشد و چنانچه عنایت خداوند و ادامه ی حیات حاصل شود شیرینی گذر از این تنگه ی سخت موضوع پیام سال آتی باشد.


آمار سایت

 $Resources:Parnian.Portal.Webparts.Analytics.2013V1, Webpart_Name;

بازدید امروز : 8
بازدید های دیروز:359
مجموع بازدید ها:225761
مجموع بازدید کنندگان:573

" اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال"

طراحی پورتال سازمانی با parnianportal